Kontaktuppgifter

Barnskydd

Administration

Sektoransvarig Maj Estlander
tfn 040 755 8087
maj.estlander@bensow.fi

Villa Solhaga
Gräsavägen 1
02700 Grankulla

Lägerverksamheten Barösund

Lägerkoordinator Barbara Lindholm
tfn 050 300 5100
barbara.lindholm@bensow.fi

Familjecentret Bensow / Tjejvillan
(Barnavårdsföreningen)
Pia Graniittiaho, enhetschef
045 1394034
pia.graniittiaho@bvif.fi

Småbarnsfostran

Administration

Sektoransvarig Andréa Sjöström
tfn 050 300 3531
andréa.sjostrom@bensow.fi

Daghemmet Lyan
Gräsavägen 3-5
02700 Grankulla

Stora Lyan
(09) 849 31310
stora.lyan@bensow.fi

Lilla  Lyan
(09) 849 31312
lilla.lyan@bensow.fi

Stiftelsen Bensow

Styrelsen

Johan Hjelt, ordförande
tfn 040 031 5170
johan.hjelt@gmail.com

Andréa Sjöström, sekreterare
tfn 050 3003531
andrea.sjostrom@bensow.fi

Stiftelsen Bensows barnhem Granhyddan sr
Gräsavägen 1
02700 Grankulla

Kontakta oss!

Ditt namn (obligatorisk)

Din epost (obligatorisk)

Ämne

Ditt meddelande